Zaznacz stronę

Generalnie, jest taka prawidłowość, że gdy szukamy jakichś usług, zawsze w pierwszej kolejności szukamy w takich źródłach, gdzie ktoś kogo znamy, mniej lub bardziej, jest nam w stanie faktycznie coś/kogoś zarekomendować. W przypadku usług prawnika ,kontekst ten wydaje się zdecydowanie uzasadniony.

Choć tu trzeba, podobnie jak w innych eksperckich przypadkach, skupić się na tym, jaka jest specjalizacja danego prawnika, radcy.

Wiadomo, jeśli na przykład szukamy kogoś kto specjalizuje się w szeroko rozumianych zagadnieniach prawa rodzinnego, będziemy zwracali uwagę na inne kwestie, niż na przykład osoba, która poszukuje radcy do współpracy ze swoją firmą, bo konteksty biznesowe w relacji z prawnikiem są zgoła odmienne. Gdy jednak mamy do czynienia z sytuacją, że ktoś naprawdę będzie nam w stanie polecić konkretne nazwisko, konkretną kancelarię, jesteśmy na wygranej pozycji.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy polecenia nie jesteśmy w stanie uzyskać w najbliższym otoczeniu?

net

Tu dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetu. Choć wiadomo, że jest to przestrzeń gdzie można znaleźć wszystko, trzeba wiedzieć jak szukać. I tak, trzymając się przykładu z prawem rodzinnym, możemy sobie wpisać w Google – prawo rodzinne adwokat, następnie dodać miasto czy województwo, które stanowi pożądany obszar naszego poszukiwania. Potem, gdy znajdziemy konkretny typ lub kilka typów, wystarczy tylko zasięgnąć opinii, które znajdziemy w sieci. To ciekawe, bo tak naprawdę możemy szybko zaoszczędzić czas, sprawdzać właśnie opinie dostępne w internecie. A weźmy pod uwagę, że jeśli prawnicy są mocno aktywni i faktycznie sporo robią dla swoich klientów, nie będzie problemu ze znalezieniem opinii na temat ich pracy, szczególnie jeśli specjalizują się np. w zakładaniu spółek jak https://szymalazaremba.pl/uslugi/prawo-spolek-wroclaw/. Tym samym przełoży się to na bardzo ciekawe rezultaty, bowiem mamy do czynienia z łatwiejszym nawiązaniem kontaktu.

Warto także zapamiętać jedno, niezależnie od tego, czego dotyczy nasza sprawa.

hands

Prawnik będzie dążył do tego, by jak najwięcej dowiedzieć się o naszej sprawie. Warto więc otwarcie odpowiadać na pytania i wykazać postawę, która rzeczywiście oparta będzie o aktywną współpracę. Wówczas taka relacja z prawnikiem przełoży się rzeczywiście na szereg efektywnych działań i najlepszych rezultatów dla naszego zapotrzebowania. Warto o tym pamiętać, bo pozytywne rozwiązanie sprawy, z którą zwracamy się po pomoc jest w dosyć dużym stopniu warunkowane zaangażowaniem, ale uwaga – nie tylko prawnika, również naszym i naszą postawą. O tym trzeba pamiętać bezwzględnie.

Polecamy: Comparic