Zaznacz stronę

Na pewno trzeba przyznać, że branża prawnicza to jedna z tych, w których za autentycznością i profesjonalizmem w postaci kompetencji i umiejętności wewnętrznych, idzie też pewnego rodzaju element wzmacniający wizerunek – na płaszczyźnie zewnętrznej. Chodzi tutaj oczywiście o ubiór, który będzie się przekładać na odbiór prawnika jako osoby zaufanej społecznie.

Warto zaznaczyć, że mamy tu do czynienia z bardzo konkretnymi propozycjami oraz pewnego rodzaju regułami, które będą naprawdę w stanie utworzyć szerokie spektrum działań modowych. U mężczyzn garnitury, koszula – koniecznie z długim rękawem. Do tego ,w rękawach przy mankietach guziki lub spinki. Co do kolorystyki – przeważa tutaj pewnego rodzaju rytuał. Konkretnie chodzi o to, że przeważnie koszule są białe lub ewentualnie écru, mogą też być w różnych odcieniach jasnoniebieskiego koloru. Co istotne, jeżeli ktoś nosi do tego zestawu krawat, należy dopilnować, żeby założona przez nas koszula nie była właśnie elementem „gryzącym się” z krawatem. W związku z tym odradzam koszule w paski czy też w kratkę. Kraciasta koszula ma charakter bardziej nieformalny, luźny, powiedzmy – sportowy. W związku z tym nie może stanowić elementu business format, zaznacza adwokat z kancelarii PBKB. Poza tym, często ma ona tak zwany kołnierzyk amerykański, czyli zapinany na guziki. A do takiego kołnierzyka kategorycznie nie będzie można założyć krawata, bo jest to jedno z największych faux pas, jeśli chodzi o zestawianie męskiej garderoby.

Warto zaznaczyć jedną rzecz. Granatowy i niebieski w odniesieniu do kolorystyki to gwarancja uniwersalnych, w pełni dopasowanych rozwiązań. Dopasowanych zarówno do płci, karnacji, typu budowy, a także wieku, fryzury. Można sobie naprawdę szybko i skutecznie dopasować rozwiązanie, które będzie idealnie odpowiadało na potrzeby, wymagania i trendy. Warto również zaznaczyć inną rzecz, bardzo istotną. Czyli konkretnie – tutaj mamy do czynienia z bardzo wieloma wskazówkami i podpowiedziami, modowe blogi i vlogi w obszarze tak zwanej klasycznej elegancji stanowią bardzo pokaźny segment materiałów, co też pozwala nam swobodnie wybierać z dostępnych propozycji. Warto także zaznaczyć, że mamy tutaj dostęp do naprawdę wielu konkretnych rozwiązań i połączeń modowych, wpływających na bardzo dobre efekty. Tak naprawdę, choć w zawodzie prawnika kluczowe są kompetencje, to jednak podkreślenie ich ubiorem jest zabiegiem wzmacniającym wiarygodność i pozytywny odbiór społeczny konkretnego specjalisty.